FAQ: Najčastejšie kladené otázky

1. KEDY JE IDEÁLNY ČAS NA VÝBER SVADOBNÝCH ŠIAT?

Odpoveď na túto otázku, bude asi pre každú nevestu iná. Tak, ako sa odlišujú nevesty, odlišujú sa aj názory v časovom predstihu výberu svadobných šiat. V dnešnej dobe si veľa neviest necháva výber svadobných šiat na veľmi krátky čas pred svadbou. Na skúšku svadobných šiat si treba vyhradiť dostatok času a určite si ju nenechávať na poslednú chvíľu, a predísť tak zbytočnému stresu, či nájdete tie správne. Sme ale zástancami toho, čím skôr, tým lepšie. Odporúčame navštíviť salón vo chvíli, kedy viete termín svadby. Pokiaľ prídete v dostatočnom predstihu, budete si môcť vybrať zo širšej ponuky. A však, vždy veľmi radi privítame aj naše „ nevesty na poslednú chvíľu“. Našou prácou nie je diktovať nevestám čas výberu šiat, ale v akomkoľvek prípade byť k dispozícií pri výbere tých vysnívaných.

3. KDE SA NACHÁDZATE?

Nachádzame sa na ulici Záhradnícka 95 v Bratislave v Ružinove. Sídlime v budove Radošínskeho naivného divadla na prvom poschodí. Náš salón má výbornú dostupnosť z akejkoľvek strany. Pred budovou Slovanetu sa nachádza zástavka električky číslo 8,9, ktorá je vzdialená 2 minúty chôdze od Radošínskeho najivného divadla. Dobrým prístupom sa k nám dostanete autom, alebo autobusom číslo 50.

4. DÁ SA U VÁS ZAPARKOVAŤ?

Parkovať sa dá priamo v areáli budovy Radošínskeho naivného divadla, ako aj za budovou a v okolitých miestach. Vjazd na parkovisko je z ulice Palkovičova.

5. AKO SI ZAREZERVUJEM TERMÍN SKÚŠKY?

Skúšky v našom salóne prebiehajú na dohodnutý termín a čas. Objednať sa môžete osobne v našom salóne, telefonicky, mailom, alebo cez sociálne siete. Uprednostňujeme však telefonické objednávky na tel.čísle 0917 759 631 rychleji tak nalezneme spoločný volný termín. Ak však pôjdete okolo a v momentálnom čase budeme mať voľný termín, veľmi radi vás obslúžime.

6. MÔŽE SA FOTIŤ?

Áno. S prípadným fotením svadobných a spoločenských šiat nemáme problém.

7. PLATÍ SA ZA SKÚŠKU SVADOBNÝCH ŠIAT?

Skúška svadobných šiat je spoplatnená sumou 15 euro a trvá 60 min. Skúška spoločenských šiat je spoplatnená sumou 10 eur.

8. UPRAVUJETE VYBRANÉ ŠATY?

Samozrejme. Súčasťou nášho salónu je krajčírska dielňa, v ktorej nielen upravujeme. Medzi bežné úpravy svadobných šiat patrí napríklad zužovanie, skracovanie, rozširovanie a došívanie rôznych doplnkov a aplikácií na želanie nevesty. Takže naše nevesty sa môžu na nás obrátiť s akoukoľvek požiadavkou. Tieto úpravy sú spoplatnené.

9. AKO DLHO TRVÁ SKÚŠKA?

Z pravidla skúšky svadobných šiat trvá približne hodinu. To je čas, kedy sa naplno venujeme neveste a snažíme sa čo najlepšie splniť jej požiadavky a najsť tie vysnívané šaty. Čas na skúšku, je limitovaný z dôvodu objednávok neviest na nasledujúce hodiny. Samozrejme to znamená, že ak prekročíte hodinu a v danom čase nebudeme mať ďalšiu nevestu určite vás nepošleme preč.

10. ČO SI SO SEBOU PRINIESŤ NA SKÚŠKU SVADOBNÝCH ŠIAT?

Najlepšie bude ak si so sebou v prvom rade prinesiete dobrú náladu a chuť skúšať. Ak si ju zabudnete doma, určite sa budeme snažiť, aby ste prežili krásnu a nezabudnuteľnú skúšku vašich vysnívaných svadobných šiat . Ostatné veci nie sú potrebné .

11. AKO DLHO TRVÁ DODANIE ŠIAT?

Dĺžka dodania svadobných šiat závisí od značky a výrobcu. Preto sa štandardná doba, za ktorú vám prídu šaty líši v závislosti od typu. Niektoré šaty máme skladom, čiasť vieme dodať veľmi rýchlo do 2 týždňov, u väčšiny šiat neprekročí 5-6 týždňov. Ale pozor, na niektoré šaty vychýrených značiek si počkáte až 5 mesiacov.

12. POŽIČIAVATE/PREDÁVATE ŠATY?

Pre nás sú naše zákazníčky na prvom mieste, vážime si, že sa každá z nich zverila práve do našich rúk. Preto chceme, aby naše nevesty, boli čo najočarujúcejšie a to v nových nepoškodených šatách. U nás máte istotu vlastných nových šiat. Z týchto dôvodov, sme sa rozhodli svadobné šaty predávať. Šaty si môžete nechať na pamiatku, pre svoje deti ako rodinný poklad alebo ich posunúť ďalej predať alebo darovať. Pri kúpe svadobných vám odpadne stres zo zničenia šiat aj stres, že sa v daný svadobný deň musíte ísť fotiť. Ak vaše svadobné šaty budete mať doma, zorganizovať svadobné fotenie po svadbe, bude jednoduché. Samotnú svadbu si užijete viac, nemáte strach z ich poškodenia, užijete si ich naplno.

13. AKO PREBIEHA SKÚŠKA?

Naše skúšky v salóne sú pre mnoho neviest nezabudnuteľné a to práve vďaka nášmu ľudskému prístupu. Náš tým postupne zisťuje od nevesty jej požiadavky, strihy, veľkosť, typ, osobnú predstavu, ako by svadobné šaty mali vyzerať. Ak budúca nevesta však žiadnu predstavu nemá, netuší čo je v aktuálnej ponuke, aké strihy a typy sú moderné spoločne sa snažíme vždy nájsť nejaké riešenie a vtedy už nastáva skúšanie šiat. Ak nevesta nemá predstavu vždy jej dávame skúšať šaty rôznych štýlov, tam už z jej reakcie vieme, či sa jej daný štýl páčil. Postupne ďalej skúška prebieha v skúšaní...

14. AKO SA DÁ U VÁS PLATIŤ?

Akceptujeme platbu kartou a v hotovosti.

15. JE MOŽNÁ SKÚŠKA S DIEŤATOM?

So skúškou s malými deťmi nemáme problém.

16. MÁTE OTVORENÉ AJ CEZ VÍKENDY?

Cez víkendy máme zatvorené. Na skúšky sa dá objednať po dohode, telefonicky na presný čas a dátum, vopred platbou na účet salónu.